Forum Forum Superkibiców Strona Główna Forum Superkibiców
Wiele cennych informacji o Mistrzostwach Polski Kibiców Sportowych oraz konkursie Na Olimpijskim Szlaku organizowanych przez Stowarzyszenie "Superkibic" z Dzierżoniowa - pytania, wyniki, zdjęcia, relacje, dyskusje. Zapraszamy!

Prosty teścik dla popularyzacji historii sportu wśródmłodych

Mateusz

Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 16

Skąd: Leżajsk

PostWysłany: Pon 11:01, 14 Cze 2010    Temat postu: Prosty teścik dla popularyzacji historii sportu wśródmłodych

FINAŁ KONKURSU WIEDZY O SPORCIE
"POLSCY MEDALIŚCI LETNICH IGRZYSK OLIMPIJSKICH"
________________________________________
1.Na których letnich igrzyskach olimpijskich zadebiutowała reprezentacja Polski?
a. Paryż 1924
b. Amsterdam 1928
c. Los Angeles 1932

2. Na których powojennych igrzyskach reprezentacja Polski nie startowała?
a. Moskwa 1980
b. Los Angeles 1984
c. Seul 1988

3. W jakiej dyscyplinie Irena Kirszenstein-Szewińska nie zdobyła medalu olimpijskiego?
a. bieg na 400m
b. skok wzwyż
c. skok w dal

4. Gdzie odbędą się letnie igrzyska olimpijskie w 2004r. ?
a. Paryż
b. Turyn
c. Ateny

5. Kto był finałowym przeciwnikiem polskich siatkarzy w meczu o złoty medal olimpijski na I 0 w Montrealu?
a. ZSRR
b. b.NRD
c. Kuba

6. W której z wymienionych gier zespołowych reprezentacja Polski nie może poszczycić się ani jednym medalem olimpijskim?
a. piłka nożna
b. koszykówka
c. piłka ręczna

7. Którzy z wymienionych niżej lekkoatletów zdobyli dla Polski złote medale olimpijskie w skoku o tyczce?
a. Jacek Wszoła i Władysław Komar

b. Zdzisław Krzyszkowiak i Bronisław Malinowski

c. Tadeusz Ślusarski i Władysław Kozakiewicz

8. Który z wymienionych polskich trenerów nie doprowadził naszej reprezentacji w piłce nożnej do medalu olimpijskiego?
a. Janusz Wójcik
b. Jacek Gmoch
c. Kazimierz Górski

9. Jak nazywa się polska lekkoatletka, mistrzyni olimpijska w skoku w dal z igrzysk olimpijskich w 1956r.?
a. Agata Karczmarek
b. Irena Kirszenstein-Szewińska
c. Elżbieta Duńska-Krzesińska

10. Który z wymienionych skoczków wzwyż nie jest medalistą olimpijskim?
a. Grzegorz Sposób
b. Artur Partyka
c. Jacek Wszoła

11. Jak nazywa się polski mistrz olimpijski w biegu na 10 km, rozstrzelany przez hitlerowców?
a. Zdzisław Krzyszkowiak
b. Janusz Kusociński
c. Bronisław Malinowski

12. Jak nazywa się ciężarowiec, mistrz olimpijski z Montrealu, zdyskwalifikowany trzy miesiące po olimpiadzie ?
a. Waldemar Baszanowski
b. Ireneusz Paliński
c. Zbigniew Kaczmarek

13. Który z naszych trenerów, wychowawca mistrzów olimpijskich nazywany był "Katem"?

a. Hubert Wagner
b. KazimierzGórski
c. Feliks Stamm

14. Na jakim dystansie Robert Korzeniowski zdobył dwa złote medale w chodzie sportowym
a. 5 km
b. 20 km
c. 50 km

15. Który z wymienionych szermierzy był dwukrotnym mistrzem olimpijskim?
a. Egon Franke
b. Witold Woyda
c. Emil Ochyra

16. Kto wywalczył pierwszy medal dla Polski w historii naszych startów na letnich igrzyskach olimpijskich?
a. Adam Królikiewicz
b. Halina Konopacka
c. Stanisława Walasiewicz

17. Jak nazywa się jedyny jak do tej pory polski mistrz olimpijski w jeździectwie?
b. Wiesław Hartman
c. Jan Kowalczyk

18. Który z bokserów święcących triumfy w karierze zawodowej ma w dorobku brązowy medal igrzysk olimpijskich w Seulu?
a. Dariusz Michalczewski
b. Andrzej Gołota
c. Przemysław Saleta

19. Ile medali olimpijskich mają w swoim dorobku wybitni polscy kolarze szosowi – Ryszard Szurkowski i Stanisław Szozda?

a. l
b. 2
c. 3

20. Na których igrzyskach olimpijskich Robert Korzeniowski zdobył swój pierwszy medal olimpijski?
a. Barcelona 1992
b. Atlanta 1996
c. Sydney 2000

21. Jaką dyscyplinę sportu uprawiał mistrz olimpijski z Monachium z 1972r. - Kazimierz Deyna?
a. piłkę nożną
b. strzelectwo
c. Pchnięcie kulą

22. W jakiej dyscyplinie medale olimpijskie zdobywał Teodor Kocerka?
a. żeglarstwo
b. kajakarstwo
c. wioślarstwo

23. Jaką dyscypliną sportu uprawia trzykrotna mistrzyni olimpijska - Renata Mauer-Różańska?
a. łucznictwo
c. pływanie

24. Jak nazywa się jedyna jak do tej pory polska wicemistrzyni olimpijska w podnoszeniu ciężarów?
a. Agata Wróbel
b. Aleksandra Klejnowska
c. Marietta Gotfryd

25. Na których igrzyskach olimpijskich reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal w piłce ręcznej ?
a. Monachium1972
b. Montreal 1976
c. Moskwa 1980

26. Ile medali olimpijskich w grach zespołowych zdobyli do tej pory reprezentanci Polski?